"AK NIE SI SLNIEČKÁR, TAK VRAJ KLAMEŠ"

Na dvere klope liberálna totalita

"Iný názor je dezinformácia"

Liberálna mafia ma v najnovších článkoch úplne na hulváta zaradila medzi médiá, ktoré "šíria dezinformačný obsah a prokremeľský naratív".

VRAJ PATRÍM MEDZI MÉDIÁ - NUŽ ASI ÁNO

V prvom rade ma rozosmialo, že ma vnímajú ako médium. Nikdy som sa za médium nepovažoval. Ale potom som sa nad tým zamyslel a fakt:

Svojimi statusmi oslovujem na dennej báze od 57 tisíc po 250 tisíc ľudí, v priemere vyše 100 tisíc. Ja len, že taký Denník N má priemerný denný náklad novín 23 tisíc kusov a predplatiteľov má 32 tisíc. Ale jasné, to som nezarátal ich web.

ČÍTA MA VIAC ĽUDÍ AKO DENNÍK N?

Ak porovnáme, aký je mesačný dosah mojej stránky a mesačný počet užívateľov webu Denníka N, tak u mňa je to vyše jeden milión, pri webovej stránke Denníka N je to asi 800 tisíc. Porovnateľné.

Nuž tak asi áno, v tomto zmysle patrím medzi "médiá", ktoré číta kopa ľudí.

S tým rozdielom, že ma na rozdiel od SME či Denníka N nevlastnia finančné skupiny typu Penta a Eset. A neživím redakcie o 60 novinároch. Neoblepujem to tu korporátnou reklamou. Ani nenútim ľudí platiť za to, čo čítajú.

Ale inak áno, som jedno z médií - Denník B. Alebo .blaha. Akurát, že na rozdiel od korporátnej tlače nepíšem dokola liberálne proamerické bláboly, ale píšem to, čo cítia ľudia mimo bratislavských kaviarní ;-)

INÝ NÁZOR JE DEZINFORMÁCIA?! ZBLÁZNILI SA?!

Ešte vtipnejšie je, keď ma korporátne médá obviňujú, že šírim "dezinformačný obsah a prokremeľský naratív". Na "Kremeľ" sa vykašlime, tak označujú každého, kto nešíri rusofóbiu a kritizuje Washington či Brusel. To je klasická vojnová propaganda - bez úrovne.

Mňa by ale strašne zaujímalo, čo myslia tým "dezinformačným obsahom".

Lebo mne z toho vyplýva len - iný názor. Skrátka - inak interpretujem veci, pretože nie som liberál, ale socialista. A nie som globalista, ale antiglobalista. A nie som rusofób ani iný fób, ale mám rád mier a dialóg. Ale toto chápať ako "dezinformačný obsah"? Zbláznili sa?

DEZINFORMÁCIA JE NAPRÍKLAD, ŽE IRAK MAL ZBRANE HROMADNÉHO NIČENIA

Ja im teda nechcem boriť sebavedomie, ale "dezinformácia" jednoducho nie je odlišná interpretácia faktov. Je to nepravdivé informovanie o faktoch.

Napríklad, keď Spojené štáty americké vyhlasovali, že v Iraku sú zbrane hromadného ničenia a naše pravicové médiá to poslušne verklíkovali, aby ospravedlnili vojnu v Iraku.

Áno, tomu sa hovorí hoax. Alebo dezinformačný obsah. Ktorý stál, mimochodom, život asi milióna ľudí. Gratulujeme cteným liberálnym redakciám po celom svete.

AK NIE SI SLNIEČKÁR, TAK VRAJ KLAMEŠ - NO VÝBORNE!

Ale, prosím, ukážte jediný môj status, kde píšem nejaké nepravdy, výmysly, lži? Moje videá sa opierajú o tvrdé fakty, moje statusy propagujú hodnoty mieru, suverenity a sociálnej spravodlivosti. Sú to názory. V čom je to "dezinformačné"?

To akože každý, kto nie je liberál, nie je slniečkar, nevolí Kisku a nechodí sa schlastať na Pohodu je zákonite "dezinformačný" a "prokremeľský"? Im fakt preskočilo?

ROZLIŠUJTE FAKTY A KOMENTÁRE, PREBOHA!

Ešte raz - ak niekto šíri niekoľko mesiacov konšpiračnú teóriu o tom, že vláda má niečo spoločné s vraždou Kuciaka, tak áno, to je skutočne "dezinformačný obsah". Lebo v tom nie je žiaden faktografický podklad.

Ale ak ja pomenujem fakt, že obvinený objednávateľ vraždy Kočner napísal sms vlastníkovi SME Haščákovi z Penty, v ktorej ho o vražde informoval a potom sa zamýšľam, či náhodou SME organizovaním majdanu nepomáhalo Kočnerovi zahladzovať stopy, tak to je hypotéza, s ktorou jednoducho je možné pracovať, pretože má svoj faktografický podklad a pomenovať súvislosti je v politike úplne prirodzeným nástrojom komunikácie.

To nie je dezinformácia. To je normálny politický komentár.

NAJRADŠEJ BY UPAĽOVALI ZA INÝ NÁZOR

Mohol by som takto pokračovať. Moje statusy sú možno expresívne, šťavnaté a priame. Ale určite nie sú dezinformačné. Iba ponúkajú iný pohľad na svet.

Áno, liberálov provokujú. Lebo majú iné názory. A rovnako ľavičiarov provokujú články v Denníku N či SME. To je normálne.

Ale iný názor predsa nemôžete nálepkovať ako dezinformáciu, veď to je úroveň žalobcu na inkvizičnom procese, podľa ktorého je len jedno Písmo, jedna pravda, jedna viera a jeden názor a všetko ostatné treba spáliť - lebo všetko ostatné ovláda diabol.

LIBERÁLNE GESTAPO

Sorry, ale to už sa slovenskí liberáli dopracovali až sem? Ide sa upaľovať? Zhorí Blaha na hranici? Za iný názor?

Priatelia, začína zjavne prituhovať. Slovenská liberálna mafia už nadobudla pocit, že len ona má pravdu a všetky iné názory sú "dezinformácia"

To je mentálna úroveň gestapa. A preto si treba dávať bacha - na dvere klope totalita. Liberálna totalita.


Autor / Zdroj

Mgr. PhDr. Ľuboš Blaha, PhD. / facebook.com

Ľuboš Blaha je slovenský politológ, filozof, marxistický resp. neomarxistický politik, poslanec Národnej rady Slovenskej republiky za stranu SMER – sociálna demokracia, predseda výboru NR SR pre európske záležitosti, overovateľ Zahraničného výboru NR SR, vedúci Stálej delegácie NR SR v Parlamentnom zhromaždení Rady Európy a člen Stálej delegácie NR SR v Parlamentnom zhromaždení Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE). Pôsobí ako vedecký pracovník na Ústave politických vied Slovenskej akadémie vied a prednáša na Fakulte sociálnych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Matovičovci zneužívajú koronavírus na to, aby zničili sociálny štát a zaviedli svoj teror. Tu už končí všetka sranda. História sa opakuje. Najskôr si prídu po opozíciu a ty budeš mlčať. Potom si prídu po odbory a ty budeš mlčať. A nakoniec prídu po teba - a už neostane nikto, to by sa ozval.