Fanúšik Čaputovej by chcel strieľať národne orientovaných ľudí

Mladý slniečkár a fanúšik Čaputovej by chcel strieľať národne orientovaných ľudí a slovenská štátnosť by mala podľa neho „skapať“

"Viacerí členovia skupiny ohlásili jeho vyhrážanie na polícii a tiež informovali vedenie jeho školy"

Včera vo FB skupine „Volíme pronárodných kandidátov za prezidenta“ bratislavský stredoškolák Emil uverejnil nenávistný status, ktorý nielenže prekročil akékoľvek medze slušnosti, ale aj zaváňa porušením zákona:

Viacerí členovia skupiny ohlásili jeho vyhrážanie na polícii a tiež informovali vedenie jeho školy, Bilinguálneho gymnázia C. S. Lewisa. Jeden z nich potom zverejnil vyjadrenie riaditeľa gymnázia Dušana Jauru o tom, že Emil bude za svoj prejav niesť následky.

Emil potom v skupine zverejnil svoje ospravedlnenie: „Vážené dámy a páni, veľmi ma mrzí, že som nad svojim konaním nerozmýšľal a na satirický opis situácie, som volil jazyk neslušný, ofenzívny a nemiestny, skrátka nehodiaci sa do slušnej diskusie. Chcel by som sa týmto ospravedlniť za všetky nepríjemnosti, ktoré som mojím nezrelým chovaním spôsobil. Zároveň sa dištancujem od názorov, ktoré som propagoval, verím, že na Slovensku si musíme vážiť názory všetkých, či už kresťansky, liberálne alebo inak orientovaných a ich názory a postoje majú rovnakú hodnotu. Preto ma často mrzí, keď v tejto skupine vidím veci, ktoré propagujú všemožnú diskrimináciu a dehonestujú názory iných a bola to práve táto frustrácia, ktorá ma podnietila k tomu napísať inkriminovaný komentár. Forma ale spôsobila rovnako škody a vyplodila rovnako nenávisti ako ten najhorší hoax alebo nenávistný prejav v tejto skupine. Preto dúfam, že si z mojej chyby vezmete práve toto posolstvo. Bez ohľadu na oponentovo presvedčenie, názor a jeho etnické pozadie, bezohľadu na to, ako nás to uráža a ako nám to ubližuje, je dôležité držať sa jedného z hlavných pilierov demokracie, otvorenej, spravodlivej a hlavne slušnej diskusie, ktorá nie je vedená medzi kráľom a poddaným, ale dvoma svojprávnymi, rovnocennými partnermi.“

Podľa následných komentárov však o úprimnosti svojho ospravedlnenia veľmi nepresvedčil, tu je jeden komentár za všetky: „V tomto máš ale smolu, lebo niektorí to už nahlásili na políciu a na školu C. S. Lewisa. Ak sa vyhrážaš zabitím určenej skupine ľudí, v tomto prípade si poukázal na dostupný zoznam jej členov, klasifikuje sa to ako prečin podľa §359 Trestného zákona 300/2005 Z.z. Skutočne si zaslúžiš 1. cenu v Debatiáde po takomto excese? Ja som to na políciu nenahlasoval, hoci v písaní trestných oznámení už skúsenosti mám, skôr ma zaujíma, čím ťa to indoktrinujú, keď nenávidíš slovenskú štátnosť, nezávislosť a ľudí s iným názorom, až by si vraždil.“

Čiastočnou odpoveďou na otázku, čím chlapca indoktrinujú, môže byť aj tento status práve riaditeľa Dušana Jauru, v ktorom si pochvaľuje besedu s autormi nenávistnej stránky Zomri na pôde jeho gymnázia:

Práve stránky ako Zomri a celá neoliberálna propagandistická mašinéria vytvára v tej časti mládeže, ktorá jej verí, svetonázor, podľa ktorého sú národne, kresťansky a tradične založení ľudia „prak*k*ti“, podľudia, ktorými treba pohŕdať. Aj keď si nemyslím, že Emil by bol schopný reálne niekoho zastreliť, som presvedčený, že jeho nenávistný status bol spontánnym vyjadrením toho, ako to cíti. Až keď si uvedomil, že mu hrozia trestnoprávne následky, možno aj dostal nejaké napomenutie na škole, zaradil spiatočku. A viem si predstaviť, že za istých okolností (napríklad v prípade víťazstva pronárodných síl v parlamentných voľbách), by to takých ako on reálne mohlo „vyhecovať“ k násilným činom, alebo výzvam k násiliu.

Pritom mainstreamové médiá sa nám snažia podsúvať, že skutoční extrémisti a možní páchatelia politicky motivovaného násilia, sa nachádzajú medzi pronárodne orientovanou mládežou, či v radoch Slovenských brancov.

Dodatok

Po zverejnení tohto článku nám niekoľko našich čitateľov zaslalo screenshot ďalšieho výroku Emila, tentoraz vo FB skupine „Slovenský národ, spamätaj sa!“. Svedčí o tom, že v prípade predchádzajúceho nenávistného prejavu nešlo o ojedinelú reakciu:


Autor / Zdroj

Marián Benka / zemavek.sk

Po predchádzajúcom pôsobení v rôznych tituloch ekonomickej tlače som napokon prešiel do redakcie Zem a Vek. Jednak preto, že som sa dostával k čoraz viac informáciám o pravej podstate a neudržateľnosti súčasného ekonomicko-politického systému. Jednak vďaka môjmu záujmu o prírodné duchovno, alternatívy všetkého druhu a vývoj spoločnosti ako takej.

Kombinácia liberálneho fašizmu a cigánskeho rasizmu je smrteľná kombinácia pre Slovensko.

NA DVERE KLOPE
LIBERÁLNA
TOTALITA

LIBERÁLNA
MAFIA
LINČUJE

NEOLIBERÁLNI
POLITRUKOVIA
ATAKUJÚ

PRERAZILI
DNO
PROTISLOVENSKOSTI

OHAVNÁ
SPOLUPRÁCA
NA VRAŽDE