ZÁPAD SA STAL DOMOVOM SATANSKÝCH IDEOLÓGIÍ

Kardinál Sarah: Západ sa stal domovom satanských ideológií proti životu a rodine a kto mlčí je spolupáchateľom

"Cirkev tak ako na začiatku je strážkyňou civilizácie"

Západ sa stal šíriteľom antikresťanských ideológií, proti rodine a životu a kardinál Sarah vyzval veriacich, aby neboli spolupáchateľmi tým, že sa mlčky prispôsobujú a sú ticho.

“Aj napriek tomu, že pre veľa ľudí sa západ javí ešte ako kresťanský, v skutočnosti je dobré, aby veriaci spozorneli a všímali si, že na západe vzniká protikresťansky zamerané prostredie. Západ sa stáva domovom satanských ideológií založených na lži a klamstve, zameraných na ničenie rodín. Medzinárodné organizácie, ako napríklad OSN, sa podľa kardinála stali zdrojom novej etiky, ktorú pretláčajú na celý svet. Na rozširovanie svojej moci používajú výdobytky techniky a moci. Vo veľa krajinách západu sa stalo už zločinom, ak tieto nové ideológie neprijmete. Toto nazývame prispôsobením sa dobe, toto je konformizmus,” uviedol kardinál Sarah.

“Milí mladí kresťania, dovoľte mne starému sa priamo na Vás obrátiť. Povstaňte proti každému zákonu, ktorý ide proti Božej prirodzenosti a ktorý Vám chcú nanútiť. Odmietnite každý zákon namierený proti životu a rodine. Staňte sa tými, ktorí sa nebudú báť ísť proti prúdu. Dôverujte si plávať proti prúdu. Pre nás je týmto opačným smerom nie nejaké miesto, ale osoba, náš priateľ a vykupiteľ, Ježiš Kristus. Dovoľte mi sa Vám zdôveriť s osobným názorom. Myslím si, že západná civilizácia sa ocitla v smrteľnej kríze. Tak ako v čase pádu Rímskej ríše, sa politická elita venuje najmä zvyšovaniu vlastného luxusu a masy opíja nemorálnosťou,” uviedol Sarah.

Cirkev tak ako na začiatku je strážkyňou civilizácie. V prvých stáročiach to boli najmä biskupi a svätí, ktorí ochránili mestá pred barbarmi. Boli to mnísi, ktorí uchovali literatúru a duchovné poklady a odovzdali to ďalej.

Biskupom nejde o to, aby panovali nad svedomím, ale aby boli ochrancami civilizácie – defensor civitatis. “Verte mi a to hovorím z vlastnej skúsenosti, biskup je neraz posledným útočiskom pre prenasledovaných ľudí. Našou vysviackou sme sa vzdali lákadiel moci, peňazí a politických záujmov a preto sme slobodní. Človek sa musí všetkého vzdať, aby už nemal čo stratiť a mohol slova a skutky dať do súzvuku. Biskupi sa vždy stavali proti ideológiam nenávisti a zaplatili za to svojou krvou. Postavili sa proti nacizmu, komunizmu a všetkým formám rasizmu. Nikdy ani ja nebudem spolupáchateľom dnešným ideológiám nenávisti, ktoré idú proti človeku a prirodzenej podstate človeka,” ukončil Sarah.


Autor / Zdroj

Tomáš Dominik / svetlosveta.sk
Čo motivuje neoliberálov k morbídnej zvrátenosti?

NA DVERE KLOPE
LIBERÁLNA
TOTALITA

LIBERÁLNA
MAFIA
LINČUJE

NEOLIBERÁLNI
POLITRUKOVIA
ATAKUJÚ

PRERAZILI
DNO
PROTISLOVENSKOSTI

OHAVNÁ
SPOLUPRÁCA
NA VRAŽDE